Helis Dişli İmalatı

helis-disli-imalati-yapan-firma

Dişli çeşitlerinden birisi olan ve daha çok otomasyonlarda kullanımı yaygın olan dişli türlerinden biriside helis dişli yani diğer adı ile helisel dişli olarak bilinmektedir. Helis dişliler, birbirine yakın millerdeki hareket ve kuvveti diğer mile iletmekte kullanılabilen dişli çeşidi olarak adlandırılmaktadır. Genellikle düz dişli çarkların çalışmaları prensibinde olduğu gibi ses çıkarmamak için helis dişliler kullanımı daha yaygındır. Bu dişli çeşitleri sağ ve sol eğimleri olacak şekilde imalı yapılmaktadır.

Genelliklerde otomobillerde kullanımı yaygın olarak kullanılan ve daha çok tercih sebebi olan dişli çeşitlerinden birisine de helis dişli yani diğer bir adı ile helisel dişli denilmektedir. Helis dişliler olarak bilinen bu dişli daha çok birbirine yakın olan millerdeki hareket ve kuvveti diğer mile iletmekte kullanılan dişli türü olarak bilinmektedir. Helis dişliler, diğer dişlilere göre daha sessiz çalışma ve mukavemet açısından daha iyi performans göstermektedir. Helis dişli çarklar dişlerin açılış yönlerine göre sağ helis, sol helis olarak ayrılmaktadır.

DMR Makine olarak, firmamız her çeşit makine dişlisi imalatı yapmaktadır. Helis dişli imalatını uluslararası imalat süreçlerine (DIN, ISO, SEA) uygun olarak yapmaktayız. Yüksek devirde çalışacak helis dişlilerde, dişli gürültüsü olmaması için dişli profilleri taşlanması gerekmektedir. Helis dişli imalatımız farklı çap ve ölçülerde ve farklı dişli malzemeleri kullanılarak dişli imalatı yapılmaktadır.

  • Alüminyum Bronz Helis Dişli 
  • 90 Derece Helis Dişli
  • Çelik Helis Dişli
  • Bronz Helis Dişli
  • Plastik Helis Dişli