Fason CNC Torna

fason-cnc-torna-isleri-yapan-firma

CNC  İngilizce bir kısaltmadır. Bilgisayar sayımlı idare anlamına gelir. NC tezgahlar, üzerine özel bir standarda göre delikler delinmiş bantlar ile “otomatik” olarak işleme yaparlar. CNC makineler, üzerine monteli bir bilgisayar aracılığı ile programlanarak “otomatik” olarak işleme yapan makinelerdir. Daha çok gemi inşaat sektöründe kullanılır. Yatay durumdaki metal levhaları kesmek için kullanılır. CNC makineleri kullanmak için G (hazırlık) kodları, M (yardımcı) kodları kullanılır. CNC makinelerin programlanmasında iki çeşit standart söz konusu olmaktadır.

  1. ISO (Uluslararası Standardizasyon Organizasyonu) standardı
  2. DIN (Alman Normları Enstitüsü) standardı

Makine üreten firmalar bu standartlar çerçevesinde bu kod sistemlerini daha da geliştirmiş ve daha çeşitli hale getirmişlerdir.

Basit bir CNC Torna, 2 eksen üzerinde çalışır ve 8 ila 24 istasyonlu tarette sabit bir konumda bulunur. Parçanın dönme hareketi “tornalama” olarak adlandırılır.

Her türlü fason cnc işleri ve özel fason cnc siparişleriniz için yüksek teknolojili makina parkurumuzda, konusunda uzman kadromuzla talep etmiş olduğunuz ihtiyaca en uygun yedek parça ihtiyaçlarınıza cevap vermekteyiz.

DMR Makina, fason cnc işleri siparişlerinizde, en hızlı ve kaliteli işçilikle, en uygun maliyeti uygulayarak satışlarınızın ve firmanızın kazancını katbekat arttırmayı hedeflemektedir.

Siz de fason cnc torna işleri için DMR Makinayı tercih edebilirsiniz.